nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК

Природні умови

Місто Скадовськ розташоване на півдні Херсонської області, на березі Джарилгацької затоки Чорного моря, входить до степової зони півдня України та південно-західної частини древньої Східноєвропейської платформи і представляє собою рівнину. Її фундамент складений давніми докембрійськими породами, зверху покритий сильним чохлом осадових порід юрського, крейдового, палеогенового і антропогенового періодів.

У крейдових відкладеннях зустрічається двостворчаті, брюхоногі та головоногі молюски. Мігматити, світло-сірі і рожеві графіти, сланці знаходяться на великій глибині і на поверхню не виходять. Все це зумовлює дуже рівнинний рельєф, що склався в основному в антропогенний період. В цей час встановлюється фізико-географічні умови, близькі до сучасних як за рисами суходолу, моря, клімату так і органічного світу.

Скадовськ входить до Нижньодніпровської терасово-дельтової рівнини, геологічну основу сучасного рельєфу цієї території утворюють алювіально-дельтові піщані відкладення, лесовидні суглинки, які залягають на розмитих, різноманітних за літологічним складом відкладах неогену: вапняково-мергельних утвореннях, вапняках та піщано-глинистих відкладеннях.

Місто розташоване на слабогористій, майже рівнинній місцевості, має загальний нахил з північного заходу на південний схід, омивається водами Джарилгацької затоки Чорного моря з півдня, берег обривається виступом висотою 1-2 м.

Території, які прилягають зі сходу і заходу, характеризуються наявністю багаточисельних замкнутих понижень - подів та степних блюдець, глибина яких не перевищує 1-2м.

Берегова пляжна лінія складена пісчано-черепашковим матеріалом, має ширину 15-20 м, в межах міських забудівель упорядкована.

В двох кілометрах на схід від міста знаходиться місцерозташування суглинків на піску, які придатні для виробництва цегли та черепиці. Дрібні морські черепашки, які великим шаром покривають дно затоки, є ціною сировиною для випалювання вапна та прекрасним будівельним матеріалом.

Клімат характеризується нестабільністю основних метеорологічних факторів, помірно-континентальний, посушливий. На формування клімату найбільший вплив мають: розташування краю в поясі низького тиску помірних широт і на шляху західного перенесення повітря; панування помірних (морських та континентальних) повітряних мас і окремого вторгнення арктичного або тропічного повітря; діяльність циклонів Середземного та Чорного морів, пов’язаних з цим вихрових утворень. Серед факторів, що характеризують підстилаючу поверхню головними є незначна висота території над рівнем океану, відсутність гір, розташування в безпосередній близькості до моря та формування у зв'язку з цим місцевих вітрів-бризів. Перші метеорологічні дослідження краю сягають 1850р., і проводилися вони в економії “Совієвка” (нині Лазурне).

Середньорічна температура повітря дорівнює 9,6
С (липня + 23,7 С, січня –3,4 С). Амплітуда річних коливань температур становить 70
С (від + 40 С влітку до –32 С зимою).

Протягом року налічується 280 днів із середніми температурами повітря вище 0 С. А безморозний період коливається від 142 до 222 днів (у середньому 172).

Місцевості властивий досить значний вегетаційний період –224 дні. Загальна сума температур за цей період досягає 3800С. Тривалість безморозного періоду складає в середньому 170-180 днів. Висота сонця над горизонтом протягом року коливається від 20 до 67С при максимальній тривалості літнього дня 15 год. 46 хв.

Загальна кількість годин сонячного освітлення 2255, з яких близько 1000 годин припадає на три літні місяці (червень – серпень). Тривалість сонячного сяйва (в годинах) від 52 в грудні до 348 в липні. Загальна кількість тепла, що його отримує протягом року земна поверхня близько 3762 кДж/см2.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa