nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК

БІЗНЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Відкриття підприємства. Як це зробити?

Для того, щоб відкрити підприємство, засновнику потрібно згідно чинного законодавства України подати до відділу економіки Скадовської районної державної адміністрації документи: копію паспотра, заяву установленої форми та квітанцію про уплату за реєстрацію. Для юридичних осіб ще додається статут підприємства.

Зареєстирувати підприємство у м.Скадовську можна за адресою:
м.Скадовськ, Скадовська районна державна адміністрація
вул.Володарського, 34
т. 52548

ПОЛОЖЕННЯ
Про порядок розміщення об"єктів тимчасової торгівлі на території
Скадовської міської ради


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Положення визначає основні принципи,порядок та правила надання місць під розміщення об"єктів тимчасової торгівлі,громадського харчування та сфери послуг на території Скадовської міської ради.

Положення розроблене відповідно до Закону України" Про місцеве самоврядування в Україні"ст.30 п.8, Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 №56-93" Про місцеві податки та збори", "Правил роботи дрібно роздрібної торгівельної мережі,затверджених наказом МЗЕЗторгу України від 08.07.96р. №369, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.07.096р. за №372/1397,Постанови КМУ від 08.02.95р. №108 "Про порядок заняття торговельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення",Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення"

2. ОБ"ЄКТИ ТИМЧАСОВОЇ ТОРГІВЛІ.

Об"єкт тимчасової торгівлі,громадського харчування та сфери послуг -це об"єкт де продаж товарів та надання послуг здійснюється в пунктах некапітального будівництва(палатки,павільйони для сезонної торгівлі,торгові автомати,автомагазини, низькотемпературні лотки-прилавки,розноски,лотки, столики)

Через об"єкти тимчасової торгівлі дозволяється продаж товарів сезонного попиту, бюжетерії,сувенірів,літератури, продовольчих товарів(прохолоджувальних напоїв, морозива,пива, фасованої продукції).Ход-доги,шаурма тільки в спеціально обладнаних трейлерах.

Об"єкти тимчасової торгівлі розміщуються в спеціально відведених місцях за схемою підготовленою архітектором міста,та затвердженою виконкомом міської ради.

Розміщення тимчасових об"єктів торгівлі на території міста має відповідати правилам розміщення малих архітектурних форм та рекламоносіїв(Постанова КМУ України від30.03.94р. №198"Про затвердження єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг,вулиць.залізничних переїздів,правил користування ними та охорони" розділ 5,інші законодавчі акти).

Об"єктом тимчасової торгівлі вважати торгове місце розміром не більш,6 кв.м.

За даний об"єкт справляється збір за видачу дозволу на розміщення об"єкту торгівлі та послуг,які носять разовий характер згідно рішення сесії міської ради від 06.07.2000р. №153. та інші платежі. Корінець квитанції про сплату є звітним документом платника.Торгове місце повинно відповідати санітарним.пожежним та естетичним нормам.Забороняється за межами відведеного торгового місця встановлювати обладнання та вивішувати товар.

Право на розміщення тимчасового об"єкту торгівлі виникає з моменту отримання дозволу, наданого згідно рішення постійної комісії, за підписом міського голови.

3. ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ,РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ
ТА НАДАННЯ ДОЗВОЛУ НА РОЗМІЩЕННЯ ОБ"ЄКТІВ
ТИМЧАСОВОЇ ТОРГІВЛІ.

Порядок подання заяви на розміщення об"єкту тимчасової торгівлі, термін та порядок їх розгляду регулюється даним Положенням.

Заяви встановленого зразка приймаються та реєструються загальним відділом виконкому міської ради.

До заяви додаються:

 • копія свідоцтва про державну реєстрацію суб"єкта підприємницької діяльності;
 • копія свідоцтва платника єдиного податку /в разі якщо заявник є платником єдиного податку

Заяви з пакетом документів розглядаються постійною комісією,засідання якої проводяться по мірі надходження заяв,відповіді надаються протягом 15-ти робочих днів.

До складу комісії включаються фахівці виконкому,депутати міської ради.Очолює комісію перший заступник міського голови.Персональний склад комісії затверджується рішенням виконкому.

У разі надходження заяв більш,ніж торгівельних місць зазначених на схемі певної ділянки,постійна комісія проводить конкурс,згідно Положення про проведення конкурсу по розміщенню об"єктів тимчасової торгівлі.Результат оформляється протокольно.

У разі якщо заявника було притягнуто до адміністративної відповідальності по ст.152 АК України або неодноразово на нього складалося попередження санітарними інспекторами виконкому міської ради,працівниками санітарно-епідеміологічної станції про недотримання санітарних норм,постійна комісія має право відмовити у виділенні місця для розміщення тимчасового об"єкту торгівлі.

У разі вилучення санітарного дозволу або асортиментного переліку,дозвіл анулюється автоматично.

У разі,коли постійна комісія дає згоду на розміщення тимчасового об"єкту торгівлі,заявник /СПД/,для отримання дозволу, надає слідуючи документи:

 • асортиментний перелік товару,погоджений з органом державної санітарно-епідеміологічної служби;
 • санітарний дозвіл;
 • план-схема розміщення об"єкту,затверджена виконкомом міської ради (індивідуальна);
 • копія платіжного документу про сплату збору за видачу дозволу на розміщення об"єкту торгівлі або єдиного податку/у разі,коли СПД є платником єдиного податку/;
 • вирішення питання оплати за прибирання території;
 • при необхідності погодження з ДАІ та пожежною охороною.

Дозвіл на розміщення об"єкту тимчасової торгівлі надається терміном на один місяць.

4. ПОРЯДОК ПРИПИНЕННЯ ДІЇ ДОЗВОЛУ

Дія дозволу припиняється у разі:

 • закінчення терміну дії дозволу;
 • зміни виду діяльності;
 • подання органу державного контролю і нагляду та правоохоронних органів або на підставі обґрунтованих письмових скарг споживачів;
 • перереєстрація або ліквідація суб"єкта підприємницької діяльності;
 • письмової заяви суб"єкта підприємницької діяльності.

Підприємництво як самостійний і незамінний елемент ринкових відносин є одним з ефективних важелів рішення таких економічних проблем як сприяння структурній перебудові економіки, зміцнення економічної бази регіонів, швидке насичення ринку товарами і послугами, послаблення монополізму і розвиток здорової конкуренції, впровадження досягнень науково-технічного прогресу. Крім того, розвиток підприємництва має велике соціальне значення, адже воно вирішує такі проблеми, як створення нових робочих місць, забезпечує зростання доходів, сприяє подоланню бідності, задоволенню споживчих потреб населення, забезпеченню соціальної стабільності, а це, в свою чергу, сприяє забезпеченню сталого розвитку як району, так і міста зокрема. Тому всебічна підтримка розвитку малого та середнього підприємництва з боку органів місцевого самоврядування на сьогодні має стати пріоритетним напрямком діяльності рад. Дуже відрадно, що сьогодні, за ініціативи міської ради, проводиться цей захід в нашому місті.

Для початку хочу коротко навести статистичні дані про стан розвитку підприємництва в районі та в місті зокрема.

Станом на 1 вересня поточного року в районі зареєстровано 797 юридичних осіб, з них 242 малих підприємств. Крім того, на цю ж дату зареєстровано 1737 приватних підприємців. З загальної чисельності зареєстрованих суб'єктів підприємницької діяльності їх кількість по м.Скадовську складає, відповідно, 522 юридичні особи, в т.ч. 214 малих підприємств, з них діючих біля 70,0%, а також 1038 приватних підприємців.

Більша частина суб'єктів підприємництва по м.Скадовську здійснює свою діяльність в сфері торгівлі та громадського харчування. В даній сфері здійснюють діяльність біля 72,0% суб'єктів підприємництва, в сфері побутового обслуговування та послуг - 4,0%, в сфері транспорту - приблизно по 2,0%, в будівництві - біля 5,0%, в промисловості - біля 9,0%. Враховуючи специфіку регіону та необхідність забезпечення подальшого розвитку курортної справи, на мій погляд, суб'єктами підприємництва ще не достатня увага приділяється розвитку сфери послуг і розваг, сфері матеріального виробництва.

Впровадження спрощеної системи оподаткування стало одним з факторів збільшення кількості суб'єктів підприємництва. Порівняно з 2001 роком їх кількість зросла на 17,8 відсотків. Це дало свої позитивні результати і в частині збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів. За 2002 рік від суб'єктів підприємництва до зведеного бюджету надійшло 1893,7 тис.грн. податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що на 43,3% більше ніж у 2001 році. До Пенсійного фонду за цей же період від суб'єктів підприємництва надійшло 833,8 тис.грн., що на 26,3% більше. Питома вага надходжень від суб'єктів малого підприємництва до зведеного бюджету та Пенсійного фонду в загальних обсягах надходжень складає відповідно 12,7 та 9,4 відсотків.

В цілому, за підсумками діяльності суб'єктів малого підприємництва району за 2002 рік, слід констатувати, що намітилась тенденція до покращення їх становища та зменшення рівня збитковості. Так, за 2002 рік загальна сума збитків по малим підприємствам склала біля 215,0 тис.грн., що майже в 4 рази менше проти 2001 року, при збережені обсягів реалізації продукції майже на одному рівні. В 2002 році обсяги реалізації склали понад 34,5 млн.грн., в 2001 - біля 35,3 млн.грн. Питома вага обсягів реалізації продукції суб'єктами малого підприємництва в загальному обсязі реалізації господарюючими суб'єктами району складає біля 28,3 відсотків.

Слід відмітити і значний внесок підприємництва у забезпеченні зайнятості населення міста і району в цілому та забезпеченні збільшення доходів громадян. Так, у сфері підприємницької діяльності району на початок поточного року було зайнято понад 4,5 тисячі чоловік, що складає біля 16,0% населення району працездатного віку. В порівняні з 2001 роком чисельність зайнятих в сфері малого підприємництва громадян зросла на 32,3%. Середній рівень заробітної плати працівників, зайнятих на малих підприємствах району, в 2002 році склав 198,9 грн. на місяць проти 122,8 грн. у 2001 році. Реальний розмір заробітної плати в сфері підприємництва становить від 250 до 350 грн. на місяць.

Велике значення для розвитку підприємництва є наявність інфраструктури підтримки. В м.Скадовську дієву допомогу в цьому плані суб'єктам підприємництва надають ПП "Інформбізнесцентр", інформаційно-сервісне агентство п/п Урсол, ПП "Землевпорядник". Поряд з ними допомогу підприємцям надають і управління економіки райдержадміністрації, виконавчий комітет міської ради.

Слід відмітити, що підприємці міста приймають участь у вирішенні соціальних питань та питань облаштування міста. Зокрема ними надається дієва допомога центру реабілітації дітей-інвалідів "Надія", адресна допомога малозахищеним верствам населення (2002р. - 2,9 тис.чол на суму 51,5 тис.грн., 8 міс.2003р. - 1,3 тис.чол. на суму 33,7 тис.грн.), проведення ремонту та облаштування палат в стаціонарі ТМО та інше. Крім цього, окремі суб'єкти підприємництва прийняли участь в реконструкції та облаштуванні Набережної в центральній частині міста.

Особлива увага органів виконавчої влади у місті та районі приділяється залученню молоді до підприємницької діяльності. Наявність неабиякого потенціалу енергії та винахідливості сьогоднішнього молодого покоління може стати запорукою подальшого розвитку підприємництва та покращення соціально-економічної ситуації. На жаль, даний процес стримується через відсутність в переважної більшості молоді наявності першочергового стартового капіталу для започаткування власної справи. З метою надання допомоги у вирішенні даного питання районним центром зайнятості надаються одноразові допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Всього у 2002 році було надано допомогу 51 безробітному громадянину, які виявили бажання займатися підприємницькою діяльністю на загальну суму 79,8 тис.грн., з них 16 громадянам віком до 28 років під реалізацію бізнес-планів для здійснення роздрібної торгівлі промисловими товарами та кондитерськими виробами; для надання послуг в сфері прокату, програмного забезпечення та інше. Слід зазначити, що сьогодні в м.Скадовську для започаткування власної справи підприємцю-початківцю необхідно мати чималу суму коштів. Найменша їх кількість - від 1,5 до 5,0 тис.грн. необхідна для організації виносної торгівлі, торгівлі на ринках в той же час, коли потреба в коштах для організації діяльності в сфері матеріального виробництва вимірюється десятками тисяч гривень.

На внутрішньому ринку міста здійснюють діяльність крім місцевих підприємців також і підприємці з інших регіонів. Середньорічна питома вага немісцевих СПД, що здійснюють діяльність на території міста становить біля 10%. В період літнього оздоровчого сезону їх частка збільшується до 25-30%.

Хочу зазначити, що на стан розвитку малого підприємництва істотно впливає відношення з боку органів місцевого самоврядування. На жаль, на сьогодні місцевими радами ще не в повній мірі приділяється увага вирішенню питань щодо розвитку та поширенню підприємництва серед населення району. Суб'єктам підприємництва не надаються пільги щодо сплати місцевих податків та зборів, не зменшуються їх розміри. Єдиним досі залишився факт перегляду міською радою в сторону зменшення ставок єдиного податку та ринкового збору.

Але, незважаючи на всі труднощі, більшість суб'єктів підприємницької діяльності не тільки змогли "вижити" в складних економічних умовах, а й продовжують працювати, розширяючи сферу своєї діяльності та відкриваючи нові об'єкти, які відповідають вимогам сьогодення. Всі ці позитивні зрушення дозволяють збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів, створювати додаткові нові робочі місця та зменшити рівень безробіття, сприяють розвитку здорової конкуренції, формувати розвинену інфраструктуру, наповнити ринок товарами місцевого виробництва, розвивати курортну зону, а взагалі дозволяють покращити соціально-економічне становище міста та району.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa