nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
29-02-2016

У Скадовському районі з’явилися спеціалісти з подолання посттравматичного синдрому

Сьогодні ми живемо в неспокійний час. Кожного щось тривожить: недовіра до влади, до людей, що оточують; не справдилися сподівання на краще після місцевих виборів; бідність більшості  співвітчизників; війна на сході країни, окупація Криму; невпевненість у завтрашньому дні.

І куди б не пішов,  майже всюди зустрічаєш людей з сумними обличчями, в очах – безвихідь. Підходиш, вітаєшся, викликаєш на розмову.  Співрозмовник міняється, розповідає свою історію.

сторії різні. Когось непокоїть майбутнє дітей, когось – хоч би в Україні настав мир, хтось молиться, щоб живими прийшли тато, брат, дідусь з неоголошеної війни, хтось не розуміє, що відбувається з демобілізованим воїном АТО та його сім’єю, когось непокоїть майбутня мобілізація…

Неможливо це спокійно сприймати. Треба щось робити.  На одному із засідань ради громадської організації Майдан було вирішено звернутися по допомогу до Української Миротворчої Школи з пропозицією підтримати проект навчально-практичного тренінгу «Беззбройна війна».

Тренінг відбувся 24-25 лютого 2016 року на базі СНВК «Академічна гімназія».  Слухачами стали психологи Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, навчальних закладів, сім’ї військовослужбовців, волонтери.

 

Психолог-інструктор Фількіна Т.М. прочитала лекцію про основні ознаки посттравматичного синдрому та шляхи його подолання; як можна трансформувати правила бою, що діють у військових умовах, для використання їх у мирному житті; як контролювати емоції; як стати успішним. Особлива увага була приділена дітям, що пережили жахіття війни.

 

Слухачам пояснили, які стресові ситуації відбуваються з дітьми різного віку в результаті травмуючих подій (війна, руйнування сталого способу життя, загибель близьких тощо). Як боротися з «травмою війни», як навчати людей протистояти хворобливому і важкому. Одним із дієвих методів зняття синдрому жертви і невдахи є залучення до волонтерського руху. Виконуючи функції волонтера, особа переходить із ролі жертви в роль активного діяча і навіть героя.

 

Програма тренінгу побудована на основі авторської програми Френка  Пьюселіка, психолога і консультанта Корпусу миру з подолання посттравматичного синдрому і реабілітації воїнів.

 

Учасники тренінгу дали високу оцінку організації заходу. Відмітили, що систематизували свої знання. Сформувалася команда однодумців, частина з яких готова надавати послуги населенню, що опинилися в складних психологічних обставинах. А дружини,  мами, друзі військових тепер знають, як запобігти психологічних травм і як не дати собі і близьким «згоріти» від постійних переслідувань неприємностей. Учасники тренінгу запропонували організувати практичні заняття в польових умовах.

 

Організатори та учасники тренінгу дякують за підтримку в реалізації проекту «Беззбройна війна» голову Скадовської райдержадміністрації Турика В.А., начальника відділу освіти Скадовської райдержадміністрації Дудченко О.М., директора Скадовського навчально-виховного комплексу «Академічна гімназія» Соценко А.О. та її коллектив, директора ТОВ «Південьторг_СК» Клочко І.А..

 

 

Скадовська Палітра

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa