nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
01-04-2016

Скадовськ:Районні управління юстиції замінять на бюро правової допомоги

 У 2016 році в Україні буде реформовано територіальні органи Міністерства юстиції. На базі ліквідованих районних управлінь юстиції мають запрацювати бюро правової допомоги. Така реформа забезпечить доступ населення до правової допомоги та он-лайн послуг Міністерства юстиції.

Ці та інші реформи Мінюсту обговорювали  днями у Херсонському прес-клубі. В прес-конференції взяли участь: начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Роман Гасанов, заступник начальника Головного територіального управління юстиції – начальник Управління державної реєстрації Григорій Галковський, начальник Управління фінансового та матеріально-технічного забезпечення Головного територіального управління юстиції Ольга Варавенко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Марина Єлисєєва. 

Захід організовано громадською організацією Український освітній центр реформ у співпраці із Міністерством юстиції України в рамках інформаційної кампанії «Електронне урядування спрощує спілкування», яка здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту “Справедливе правосуддя”. 

Кабінет Міністрів прийняв постанову “Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги”. Документом передбачена ліквідація 586 територіальних органів Міністерства юстиції на районному та міському рівнях та утворення 428 бюро правової допомоги в місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які забезпечуватимуть українців правовим захистом та надаватимуть доступ до он-лайн послуг Міністерства юстиції.

Начальник Головного територіального управління юстиції в Херсонській області Роман Гасанов розповів, що в області реорганізація районних та міських структурних підрозділів має завершитися уже в травні поточного року, а створені натомість бюро правової допомоги повинні почати роботу з липня 2016 року. Відповідно до плану реформування, на Херсонщині – це 22  управління юстиції районного та міського рівнів. Передбачене скорочення штату територіальних органів юстиції на 25%  торкнеться здебільшого працівників реєстраційних служб, які матимуть змогу перейти на роботу до органів місцевого самоврядування. Натомість створені бюро правової допомоги сприятимуть суттєвому розширенню доступу громадян до безоплатної правової допомоги, а також доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції на рівні територіальної громади. За словами Романа Гасанова, у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління  юстиції вже запроваджено он-лайн консультації за допомогою skype та телефонного зв’язку, а також створено у соціальній мережі Facebook сторінку керівника зазначеного відділу. Записатись на прийом до відділів державної реєстрації актів цивільного стану можна на офіційному сайті Головного територіального управління юстиції у Херсонській області http://just.ks.ua. 

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Марина Єлисєєва зазначила, що правову допомогу мешканці місцевих громад  зможуть отримати за рахунок держави.  Усім без винятку громадянам надаватиметься первинна правова допомога (юридичні консультації, доступ до он-лайн сервісів Мін’юсту). Так само, там надаватиметься вторинна правова допомога у складанні документів процесуального характеру, представництво інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах усім визначеним у ЗУ “Про безоплатну правову допомогу” категоріям осіб, зокрема, малозабезпеченим, інвалідам, переселенцям, ветеранам війни, у тому числі учасникам АТО, членам сімей загиблих учасників бойових дій, іншим незахищеним верствам населення. 

 

Інновацією у процесі реформування територіальних органів юстиції стало запровадження он-лайн послуг, які надає Міністерство юстиції . Щорічно понад 20 мільйонів українців звертаються до Міністерства юстиції за отриманням адміністративних послуг. Запроваджуючи он-лайн послуги Мін’юст будує прозору, орієнтовану на потреби громадян, зручну і зрозумілу систему їх надання. 

 

Про  адміністративні он-лайн послуги, якими вже можуть скористатись громадяни, розповів Григорій Галковський. Здебільшого це – отримання довідок та виписок з державних реєстрів: речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, підприємств, щодо яких порушено провадження про банкрутство; попередня електронна подача заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно тощо. Крім того, запроваджено електронний ресурс – веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», позитивно зарекомендувала себе послуга електронних аукціонів з продажу арештованого майна «СЕТАМ». Ці та інші електронні сервіси будуть і надалі розвиватися, що дозволить кардинально змінити систему надання адміністративних послуг, максимально спростити доступ до них громадян.  

 

Запровадження он-лайн послуг не лише заощаджує час і гроші громадян (отримання будь-якої довідки через інтернет-сервіс в середньому  на 25% дешевше), але й мінімізує ризики корупції при отриманні довідок, дозволів, тощо.

 

Скадовська Палітра

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa