nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини міст



Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют



ПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
25-04-2016

Скадовськ:У навчальних закладах вилучають методичну літературу, видану до 1991 року. Чи правильно це?

Методичну літературу, видану до 1991 року, “списують” .

З книжкових полиць методкабінетів та бібліотек навчальних закладів Скадовського району прибирають педагогічну літературу з методики та психології, видану до 1991 року.

Однак,  у цих підручниках вміщено кращий  методичний досвід вітчизняної педагогіки та психології. Чому ж ці книги “списуються”?

Тому що у них вміщено “…зображення гасел комуністичної партії, цитат(и) осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії… (крім цитат, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки всіх рівнів…”

Щоб зрозуміти, що знімати із полиці, а що ні, не завадить відкрити Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/317-1.)

Треба навчитися розрізняти: пропагується тоталітарний режим чи ні

У статті 4 цього закону сказано:

“Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму (за умови, що це не призводить до пропаганди злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, злочинного характеру націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму):

1) у посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, освітнього і навчального характеру, які використовуються у навчальному, навчально-виховному і освітньому процесах…”.

Без цитат класиків марксизму-ленінізму підручників і методичок не видавали 

Хто скаже, методична література, видана у московському видавництві “Просвещение” до 1991 року, підлягає вилученню чи ні? Мабуть, що так, адже вона нашпигована цитатами “колишніх”, а отже, містить символіку тоталітарного комуністичного режиму. Без цитат ніхто би не надрукував цей підручник. І в той же час, розповіла моя однокурсниця, методист із 20-річним стажем з Чернігівщини, в Україні не видаються книги  із методики дошкільного виховання. Тому вона від цих книг ні за що не відмовиться. Прибере з очей, поки не з’явиться нова методична література.

Щодо найменувань населених пунктів, вулиць закон більш конкретний. А от українській методиці пощастило менше.

Законом заборонено вчити учнів історії по підручниках часів тоталітаризму. Так само – мовники не мають права “…розповсюджувати аудіовізуальні твори, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні, злочинний характер націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки, виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті”.

 


Так, у цьому  законі комунізм і фашизм заборонені як антилюдські. І за їхню пропаганду доведеться відповідати по закону.

 


Що не заборонено, те дозволено

 


І в той же час 4 стаття цього закону пояснює, що не заборонено:

 



“3. Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму:



1) на документах державних органів та органів місцевого самоврядування (місцевих органів державної влади і управління), прийнятих чи виданих до 1991 року;



2) на документах, виданих закладами освіти та науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року;



3) в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації;



4) у творах мистецтва, створених до набрання чинності цим Законом;



5) у процесі наукової діяльності, в тому числі під час наукових досліджень та поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;



6) на оригіналах бойових знамен;



7) на державних нагородах, ювілейних медалях та інших відзнаках, якими нагороджувались особи до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни, а також на документах, що посвідчують нагородження ними;



8) на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань;



9) під час викладення або реконструкції (зокрема історичної) історичних подій;



10) у приватних колекціях та приватних архівних зібраннях;



11) як об’єктів антикварної торгівлі”.



Велика увага у цьому законі приділяється темі Голодомору, замовчувану та викривлену тоталітаризмом.



Хотілося б, щоб положення цього закону пояснили юристи Скадовської державної адміністрації та районного відділу освіти. Менше було би чуток.



Слава Україні!

 

 




Скадовська Палітра

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2017
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa