nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
28-04-2016

Скадовськ:На громадських слуханнях про територіальну реформу думки розділилися

 Зала засідань Скадовської міської ради 27 квітня була заповнена наполовину – бажаючих обговорити можливе об’єданння територіальних громад виявилося удвічі менше, ніж учасників попередніх громадських слухань – про екологічний стан Джарилгацької затоки.

Втім, сьогоднішня тема не менш важлива, ніж попередня.  Закон про децентралізацію передбачає адміністративну реформу, і хоч більшість жителів району про це чути нічого не хоче, рано чи пізно доведеться “укрупнятися”.

Цього разу ініціатором утворення Скадовської територіальної громади виступила Скадовська міська рада на чолі з мером Олександром Яковлєвим.

Заступник міського голови Анатолій Розумний детально розповів, як саме мерія бачить процес об’єднання громад району у відповідності до законодавства.

Цей крок, переконані міські чиновники, дасть поштовх  для повноцінного розвитку в першу чергу сільських населених пунктів. Передбачається, що до Скадовської територіальної громади добровільно приєднаються мішканці сіл Красного, Шевченка, Малої Андронівки, Петрівки, Широкого, Великої Андронівки, Улянівки, Андріївки, Приморського, Антонівки та міста Скадовськ. Якщо процес розпочати негайно, восени в районі можуть відбутися  вибори.

Доповідач розповів про умови, без яких об’єднання неможливе. Зокрема усі населені пункти, що вирішили увійти до однієї територіальної громади, повинні межувати одне з одним. Найвіддаленіше від центру село не повинне знаходитися далі, ніж за 20 км, з асфальтованою дорогою.

Населений пункт при цьому не втрачає свого статусу села, селищі або міста. Громада, що об’єднується, отримає фінансову підтримку від держави. Ці гроші підуть на вдосконалення сільської інфраструктури.

Заступник міського голови назвав кроки, які приведуть до реформи. Спочатку ініціатор створює робочу групу для опрацювання пакету документів, необхідних для завершення реформування. Далі це питання обговорять у сільських радах, після чого рішення про утворення територіальної громади прийматиме Верховна Рада. Аж тоді – місцеві вибори. Крім голови територіальної громади, будуть обиратися депутати. Колишня ж сільська рада обиратиме старосту, який автоматично стає членом виконкому  об’єднання  територіальних громад (ОТГ). Збільшиться і кількість чиновників в апараті ОТГ майже удвічі.


Міський голова Олександр Яковлєв – палкий прихильник реформування місцевих органів самоврядування. Він вважає, що це єдиний шлях для розвитку громад. Бо ж якщо бюджет Скадовська становить 26 мільйонів гривень, то об’єднана громада матиме бюджет у 40 мільйонів. З них – 6 мільйонів підуть на утримання чиновників, інші кошти – на дороги, каналізацію, освіту, медицину та культуру.

Його підтримує в цьому питанні й депутат міської ради Ольга Бутенко. Вона навела приклад польської моделі самоврядування, яка її вразила благоустроєм та еокнкомічним рівнем життя простих поляків.


Втім, сільські голови – не такі оптимістичні. Очільники  Красного та Широкого знайшли чимало доказів того, що реформування лише погіршить і без того непросте життя селянина. Тому що його проводять “згори” і не враховують інтересів селян. Тому краще все лишити, як є.


Чимало запитань стосувалося функціонування сільських комунальних служб. Є села, в яких погано розраховуються за воду, майже в усіх населених пунктах несанкціоновані сміттєзвалища, пасовища захоплені чиновниками із держкомресурсів, погані дороги й купа інших проблем, на вирішення яких 40 мільйонів не вистачить.


Крапку в дискусії поставив депутат облради Володимир Куріков. Він порадив налаштуватися на позитивні зміни і гарний результат. Тому що Україна досі живе соціалістичним минулим і боїться рухатися вперед. Лячно, незрозуміло, але ж можна прорахувати можливості, ризики і результат об’єднання. Відтак приймати рішення.

 

Коли міський голова запитав, чи підтримують учасники громадських слухань ініціативу міського голови, більшість руку піднесла. Один голос був проти. Інші – не взяли участі у голосуванні.

 

 

Скадовська Палітра 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa