nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
22-05-2017

Скадовськ:Музична зброя України: тулумбас викликає дощ, а звуками дримби лікують хворих

Чому музичні інструменти - важлива частина національної культури і яка музична етнографія України, розповідає  в інтервью з фахівцями з музичної етнографії про українські народні інструменти.

Зараз наша країна переживає пік національної ідентифікації, а співвітчизники з гордістю підкреслюють свою приналежність до української нації. Але на питання "Що значить бути українцем?" може відповісти далеко не кожен. 

Насправді, у кожної нації, крім загальної історії, є власна ДНК – унікальний код, який захований в самому простому і, здавалося б, зрозумілою – обереги, казках, піснях.
 "Музичний інструмент – це спосіб самовираження цілої нації, – упевнений директор музею історії музичних інструментів BarabanZA Денис Васильєв. – Секрет нації – розкриття її душі за допомогою музичних інструментів, властивих конкретному регіону.

Наприклад, старовинний козацький сигнальний інструмент тулумбас своїми звуками задає відкритий чоловічий код 
мужності, закликаючи до єдності. тулумбас вважається символом волевиявлення народу. До речі, два тулумбаси і присутні на гербі Запорізької області, і це єдиний в Україні герб з зображенням музичного інструменту.

Колісну ліру налаштовували або на веселий, або на сумний лад, а грали на ній музиканти-філософи, які подорожували по країні.

Колісну ліру налаштовували або на веселий, або на сумний лад, а грали на ній музиканти-філософи, які подорожували по країні. Коли такі музиканти з'являлися в селищі, припинялася вся робота, так само відбувалося з кобзарями і бандуристами. Дримба – це взагалі душа народу. Але "найукраїнськіший" інструмент – сопілка (теленка). За її звуком безпомилково можна визначити приналежність до України".

Велику роль в житті наших предків грали ритуали і обряди, для яких була дуже важлива не тільки певна черговість дії, а й музичний супровід, – розповідає директор музею. – Так, наприклад, звичайний дзвіночок, який вішали коровам, щоб ті не заблукали, виконував і магічну мету: вважалося, що його звук відганяє злих духів.

Деркач (також відомий як вертушка) – шумообразующей інструмент, на який наносилися солярні знаки. Його використовували в обрядах на Масляну, з його допомогою зазивали весну. А звуки трембіти, запевняють в народі, можна почути навіть по той бік життя ... Дримба завжди була магічним інструментом – її використовували при різних замовляннях, наприклад, хвороб. Дуже багато смислів криється також в бубні. Він – центр всесвіту. А ударами в його центр народжується ритм – супутник всього живого. Цей сакральний інструмент, в різних варіантах виконання, є практично у всіх націй.

Взагалі наша нація дуже практична, і це підтверджує походження музичних інструментів. Скажімо, зібралися люди на застілля, випили, закусили, потім завжди починали співати. А ритм пісень передавали за допомогою всього, що було під рукою – порожній посуд, ложки, глечики. Так, зокрема, народ придумував музичні інструменти".

 


Скадовські новини

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa