nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
17-06-2009

Здобуток цивілізації може обернутися трагедією

Скадовська філія ВАТ «Херсонгаз» попередила жителів багатоповерхових будинків у районному центрі по вулицях Пролетарська, 20, 22, 124, Карла Маркса, 92, Куйбишева, 36 про відключення їхніх квартир від газопостачання.

Причиною цього стала не заборгованість споживачів газу перед товариством, а обов’язковий для виконання припис, виданий начальнику філії А.І.Керекелиці територіальним управлінням Держгірпромна-гляду в Херсонській області. Управління провело цільову перевірку відповідності системи газопостачання багатоповерхових будинків у Скадовському районі встановленим нормам і вимогам.

Інженер технагляду Скадовської філії «Херсонгаз» Г.В.Нартов повідомив, що серед виявлених перевіркою серйозних недоліків – відсутність доступу постачальників газу до підвальних приміщень та горищ багатоповерхівок, недостатня вентиляція підвалів, аварійний стан оголовків. Серед грубих порушень безпеки – засклення балконів і лоджій, через які проходять труби газової мережі, та відсутність доступу перевіряючих з техніки безпеки до квартир, у яких роками ніхто не проживає. Відповідно до «Правил безпеки газопостачання» власники таких квартир, від’їжджаючи навіть на місяць з міста (і за наявності лічильника теж) повинні перекрити вентиль на газовій трубі й викликати контролера для його опломбування.

Ліквідацію виявлених по-рушень безпеки газопостачання у багатоповерхівках покладено на комунальне підприємство та кооперативи мешканців житлових будинків. Гірші справи з багатоповерхівками, які втратили свого власника. Усунути недоліки треба до 14 червня, інакше будинки буде відключено від газопостачання. І тут Держгірпромнагляд дотримується твердої позиції, бо часто великий здобуток цивілізації обертається для людей великими жертвами, якщо не дотримуються правил користування газом.

З екранів телевізорів регулярно повідомляють про трагедії, пов’язані з вибухами газу. Дніпропетровськ, Дрогобич, Львів, Євпаторія… Моторошно стає від телевізійних сюжетів з місць вибухів побутового газу – сльози на очах дітей-сиріт, матерів загиблих, убиті горем уцілілі люди, які залишились в одну мить без усього: даху над головою, надбаного роками майна і, що найстрашніше, рідних…Що робити, якщо газ вибухнув?

Щоб уникнути трагедії, мешканцям багатоповерхових будинків слід бути дуже обачними. Якщо ви відчули запах газу в під`їзді, негайно зателефонуйте в аварійну газову службу! Разом із сусідами спробуйте виявити місце і джерело витоку газу. Оголосіть про небезпеку всіх мешканців будинку, переконайте їх не користуватися електричними дзвінками і відкритим вогнем. Евакуюйте мешканців із найближчих до джерела витоку газу квартир, виведіть на вулицю дітей і літніх осіб, дихаючи через мокру хустинку. Розчиніть у під`їзді вікна і двері, ретельно провітріть його. Після прибуття фахівців газової служби вкажіть їм джерело витоку газу і виконуйте їхні вказівки.

Якщо стався вибух газу, негайно викличте аварійну газову службу, пожежну охорону, міліцію і «швидку допомогу», рятуйте сусідів з-під уламків стін і перекриттів, застосовуючи підручні засоби, гасіть пожежу. Будьте дуже обережні: вибухи можуть повторитися. Якщо під час вибуху в сусідів ви перебуваєте у квартирі, перекрийте подачу газу і вимкніть всю електрику, негайно залиште квартиру, закривши за собою двері. Якщо ви не зайняті гасінням пожежі або порятунком людей, вийдіть на вулицю і, залишаючись там до прибуття рятувальників, надайте першу медичну допомогу потерпілим.

А щоб лиха не трапилося, дотримуйтеся правил безпеки при експлуатації газових приладів. 

Валентина СВАШЕНКО. 
http://www.skadovsk.org/news.php

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa