nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
11-06-2010

Скадовськ: Лікарі-шістдесятники

Галині Андріївні Вороновій – 85 років. Вона почала працювати у Скадовській центральній районній лікарні в 60-х роках минулого століття. Була заступником головного лікаря по обслуговуванню сільського населення, після – заступником головлікаря по медичному обслуговуванню, лікарем-кардіологом, і після виходу на пенсію – лікарем функціональної діагностики.

Ось як вона згадує початок своєї лікарської практики:

– На початку 60-х років у Скадовському районі проживало 86 тисяч осіб. 9 дільничних лікарень у Виноградово, Хорлах, Балтазарівці, Каланчаку, Лазурному, Новомиколаївці, Михайлівці, Красному, Радгоспному та 44 фельдшерсько-акушерські пункти розміщувались у звичайних сільських хатах. Там проводили і невеличкі хірургічні втручання, приймали пологи. (У ті роки фіксували велику дитячу смертність.)

Протягом місяця бригади лікарів з райлікарні об’їжджали всі дільничні лікарні і частину ФАПів, щоб провести прийом і навчити лікарів і середній медичний персонал нових методів діагностики та лікування. Зважаючи, що доріг у районі практично не було, додому лікарі повертались після восьмої вечора. А до Хорлів узагалі добирались катером.

Із середини 60-х років почалось будівництво медичних закладів як у райцентрі, так і по селах. Першим у Скадовську збудували терапевтичне відділення. І сьогодні там знаходиться терапевтичне та дитяче відділення. Кожну новобудову оснастили найсучаснішим у ті роки медичним обладнанням. Коли я прийшла до ЦРЛ, на весь район був один електрокардіограф. До середини 70-х ними укомплек-тували всі дільничні дікарні та відділення ЦРЛ. Спочатку не вистачало й лікарів. Тому всі спеціалісти, незалежно від фаху, дивились дітей, надавали невідкладну допомогу. Це були справжні сімейні лікарі. По суті, те, що планують зробити тепер.

Дуже хочеться, щоб у ХХІ столітті медицина була на високому рівні, щоб у нашій районній лікарні працювало побільше молодих лікарів. Тому що молодість – це прогрес. І я, доживаючи свій дев’ятий десяток, мабуть, не дочекаюсь, щоб і держава, і місцева влада зробили все для того, щоб у сільських та районній лікарнях медичні працівники, особливо лікарі, мали житло, хорошу заробітну плату. Бо відновлення здоров’я громадян – це загальнодержавна справа. 


www.skadovsk.org

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa