nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
07-02-2014

Скадовськ: Формування елементарних математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку

Нерідко підготовка дітей до школи зводиться до навчання лічбі, читанню, письму. Тим часом, дослідження показують, що найбільші труднощі в початковій школі відчувають не ті діти, що мають недостатньо великий рівень знань, умінь і навичок, а ті, що виявляють інтелектуальну пасивність, у яких відсутнє бажання і звичка думати, прагнення дізнатися щось нове. Тому головною метою вихователів старших груп ДНЗ №3 «Дзвіночок» є всебічний розвиток дитини: розвиток її мотиваційної сфери, інтелектуальних і творчих здібностей, якостей особистості.


Вивчаючи та реалізуючи Базову програму, в якій виділено логіко-математичний розвиток дітей, вихователі Сокол Н.Л. та Портна В.В. формують у вихованців ряд конкретних умінь:
• використання початкових логічних прийомів;
• доведення правильності свого міркування;
• здійснення вимірювання, обчислення;
• виявлення інтересу до логіко-математичної діяльності;
• використання наявних знань у різних життєвих ситуаціях. 
 

Педагоги направляють зусилля на формування логіко-математичної компетентності дошкільників. Важливим показником успіху у справі її формування є те, що вихователі під час занять, режимних моментів створюють відповідні умови, а саме:
• надають дітям максимум свободи;
• заохочують творчу ініціативу;
• домагаються, щоб заняття чи самостійна діяльність викликали у дітей позитивні емоції;
• не забувають похвалити кожну дитину;
• використовують ігрові та казкові сюжети;
• спонукають дітей розмірковувати, пояснювати свої дії;
• якщо дитина зіткнулася з труднощами, знаходять разом з нею спосіб виконання завдань.


В кожній групі є набори роздаткових та демонстраційних матеріалів математичного змісту, дидактичні ігри на розвиток логічного мислення, зошити, олівці, різноманітні таблиці, схеми, методична література з даного розділу.


Основною формою навчання дошкільників у процесі організованої діяльності були і залишаються заняття. Вони проводяться 4 рази на місяць (2 рази – заняття, 2 – логіка-математична діяльність з використанням дидактичних ігор та вправ). Поряд з предметними заняттями проводяться інтегровані і комплексні.


Та найбільшу кількість часу педагоги приділяють інтелектуальному розвитку дітей, який відбувається в повсякденному житті. Вихователями виготовлено багато різноманітної наочності та дидактичних ігор для розвитку логічного та творчого мислення, просторової уяви та фантазії, зокрема: „Калейдоскоп”, „Склади візерунок”, ”Склади сніжинку”, „Чарівні квадрати”, „Посади метелика на квітку”. „На яку фігуру схоже” та багато інших.


У лютому проведені серії відкритих занять логіко-математичного спрямування, на яких діти показали, що вміють робити висновки й узагальнення, лічать предмети в межах 10, знають склад числа у межах 7, розуміють відношення між числами, визначають величину та форму предметів в цілому і його частин, уміють вимірювати довжину та об’єм речовин умовною міркою; розуміють відношення між предметами за величиною, встановлюють ряд величин за одним, двома параметрами; орієнтуються в місцезнаходженні предметів, користуються схемами; знають назви пір року, днів тижня, визначають їх порядковий номер; міркують та роблять умовиводи згідно з правилами логіки. Сподіваємося, що завдяки такій повсякденній систематичній роботі вихователя, діти підуть до школи добре підготовленими.

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa