nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
23-01-2015

Екс-заступник Скадовської РДА відписав родичу в оренду 300 га і потрапив під кримінальну справу

Суд відмовився відібрати земельну ділянку площею 310,69 га у державного підприємства «Дослідне господарство Інституту рису національної академії аграрних наук України» і передати її в оренду ПП «Сіріус-Скад». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 17 грудня 2014 року.

ПП «Сіріус-Скад» в суді заявило, що Скадовська райдержадміністрація неправомірно передала у постійне користування ДП «Дослідне господарство Інституту рису національної академії аграрних наук України» значну частину ділянки, законним користувачем якої є «Сіріус-Скад» на підставі договору оренди.

Суди усіх трьох інстанцій позов підприємства не задовольнили.

Було встановлено, що ПП «Сіріус-Скад» навесні 2010 року отримало в оренду під сінокосіння строком на 25 років ділянку площею 392,97 га на території Тарасівської сільської ради.

Та розпорядження Скадовської РДА, на підставі якого був укладений договір оренди, практично одразу було скасоване самою РДА та Херсонською ОДА.

У 2011 році райвідділ Держкомзему скасував держреєстрацію договору оренди. Але зроблено це було не через скасування відповідного розпорядження РДА, а за зверненням ПП «Сіріус-Скад». У подальшому це дало змогу підприємству через суд визнати дії Держкомзему протиправними і поновити реєстрацію договору оренди.

Однак, суди вважають, що фірма все одно не довела свого права на користування ділянкою. Адже договір було поновлено не з підстав правомірності набуття фірмою права користування ділянкою, а через порушення Держкомземом процедури скасування запису.

Крім того, суди наголошують, що договір оренди було укладено з порушенням законодавства, а саме: без проведення земельних торгів, без розроблення технічної документації, а також за відсутності відповідного рішення РДА, адже воно було скасоване.

Суди також вказують, що розпорядження Скадовської РДА про передачу ділянки в оренду ПП «Сіріус-Скад» підписав перший заступник голови РДА Сергій Кульчиковський, який є родичем засновника ПП «Сіріус-Скад» Олександра Кульчиковського. Проти Сергія Кульчиковського було порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень, по якій досі триває досудове слідство. Як встановила прокуратура, Сергій Кульчиковський підписав документи незаконно, адже тодішній голови РДА В. Лазарєв був на робочому місці та у відрядженні не перебував.

У 2012 році Скадовська РДА передала ДП «Дослідне господарство інституту рису національної академії аграрних наук України» у постійне користування 310,69 га земель на території Тарасівської сільської ради, які раніше орендувало ПП «Сіріус-Скад».


Скадовська палітра

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa