nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
07-07-2015

Скадовчани скаржаться у Київ

Жителі масивів Біла акація та  Північний (Колгоспного) міста Скадовська звер-таються за допомогою до голови Верховної ради України Володимира Гройсмана, Президента України Петра Порошенка та  Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Адже місцева влада Херсонщини вже 14 років гальмує затвердження меж міста.

Три житлових масиви Скадовська побудовані вже за старими межами міста, затвердженими аж у 1958 році. Тобто реальна площа курортного міста вже  більш ніж на тисячу гектарів перевищує попередні обриси. Але мешканці нових мікрорайонів ні право власності на землю та квартиру не можуть оформити, ні  на виборах проголосувати. Адже згідно з роз’ясненням ЦВК, житлові масиви, що розташовані за офіційними межами міста, не можуть включатися до виборчих округів, де голосуватимуть за депутатів міської ради та міського голови.

Ще 6 липня 2001 року між приватним підприємством “Левас”  та Херсонським обласним управлінням  земельних ресурсів підписано договір для інвентаризації земель і встановлення нового окружного кордону Скадовська. На це держава виділила майже 200 тис. гривень.

У вересні 2008 року  на звернення  депутатів  Скадовської міської ради до Голови Верховної Ради про прискорення розгляду питання щодо встановлення меж міста Скадовська,  Комітет з питань аграрної  політики та земельних відносин ВРУ повідомив,  що проект землеустрою Скадовська (підготовлений “Левас”) – не відповідає  вимогам законодавства. Тобто і грошей вже нема, і результату – жодного. Тоді міська рада два роки поспіль, у 2009 та 2010 роках, фінансує розробку документів із місцевого бюджету. Новий проект землеустрою направлено на погодження у грудні 2010 року. Але декілька разів за надуманими  приводами  райвідділ   Держкомзему повертав його на доопрацювання.  Майже два роки, до вересня 2012 року, проект проходив погодження  у районних та обласних  підрозділах  Держкомзему,  архітектури  та містобудування,  облуправлінні  Держсанепідслужби, управлінні  охорони  навколишнього середовища та інспекції по охороні  пам’яток історії  та  культури.

У  грудні  2012 року  проект пройшов  погодження  постійних  комісій  облради та був  рекомендований  на розгляд  сесії. Але  президія  облради, за пропозицію голови ОДА Миколи Костяка, знов “додатково” направили  його на розгляд  тим  управлінням, що вже надали свої позитивні висновки.

На сесії міської ради у березні 2013 року депутатам стає відомо: проект знову, без будь-якого обґрунтування  та посилання на норми законів чи підзаконних актів,  рекомендують доопрацювати, а фактично – розробити новий.  А це – нові значні витрати із міського бюджету та додаткові 3-5 років на їх реалізацію. І всі ці роки мешканці міста не будуть мати можливості реалізувати своє конституційне право на землю і  житло та вчиняти з ними цивільні правочини.

Депутати міськради звертаються до ВРУ, КМУ, Президента, Генпрокуратури. Після цього було встановлено, що проект  землеустрою не потребує “доопрацювання” та має розглядатися на грудневій сесії 2013 року. Але знову, всупереч законодавству, Президія облради направляє його не на розгляд сесії, а – “на розгляд” до Головного управління Держземагентства та управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Херсонської ОДА, хоча від цих органів уже було надано позитивні висновки.

Прокуратура Херсонської області 21 червня 2013 року внесла подання  до Херсонської обласної ради про усунення порушень вимог діючого законодавства. Але у відповідь – знов “тиша”.

Тільки більш ніж через рік, у листопаді 2014-го, на сайті Херсонської обласної ради під заголовком  “Депутати обласної ради підтримали необхідність зміни меж м. Скадовськ” було розміщено повідомлення  про засідання  постійної комісії обласної ради, яка одноголосно підтримала проект меж міста Скадовська. Рішенням комісії питання винесено на розгляд чергової сесії обласної ради.

Але  сесії облради проходять  25 грудня 2014 року, 30 січня 2015 року, 29 квітня 2015 року,  5 червня 2015 року, та питання меж Скадовська на розгляд знову не виноситься.  

Крім того, що цим самим порушуються матеріальні та виборчі права сотень скадовчан, місто не може виконати Закон “Про добровільне об’єднання громад”. Адже одна з основних умов об’єднання – межі мають бути нерозривними.  Але, згідно зі старим Актом від 1958 року,  між сусідніми з містом сільрадами (Красненьскою, Шевченківською, Широківською, Антонівською, Улянівською та Приморською) – розташовані землі, що не входять до жодної із названих громад.

Скадовчани впевнені: обласні органи виконавчої влади не погоджують проект  встановлення  нових меж міста через те, що так можна продовжувати “дерибани-ти” на особисті потреби сотні гектарів побережжя, які передбачалися для будівництва об’єктів оздоровчого та рекреаційного призначення. Адже поки не затверджено новий землеустрій Скадовська, тими землями розпоряджається область.

Тому мешканці міста просять верховну владу взяти під особистий контроль якнайшвидше проходження погоджень в обласних та центральних інстанціях проекту землеустрою щодо встановлення нових меж міста Скадовська  і надання його до Верховної Ради України на затвердження.

P.S. Комунальний заклад “Центр надання безоплатної правової допомоги” розташований  за адресою : 75700 , м Скадовськ, вул. Гагаріна , 63, каб. 4 (приміщення міськради) . Безкоштовну юридичну допомогу можна отримати кожен понеділок, вівторок і четвер з 09:00 до 15:00 , обідня перерва з 12:00 до 13:00. П’ятниця - робота з документами. Телефон: ( 05537) 5-37-55.


ВГОРУ


 
 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa